in

Aşırı Gerçekçi Kadın Portreleri Çizen Sanatçı

Philipp Weber, ilk bakışta bir fotoğraf gibi görünen aşırı gerçekçi kadın portrelerinde uzmanlaşmış Almanyalı bir sanatçı. Sanatçının çalışmaları bir moda dergisinden alınmış gibi görünse de, portreler aslında onları daha gerçekçi ve “insani” yapan küçük detaylar ve unsurlarla dolu yağlı boya tabloları.

Philipp, sanatla ilgilenmeye başladığında sadece üç yaşındaymış ve o zamandan beri bir hayli yol kat etmiş. Sanatçı, kitaplardan, filmlerden, diğer sanatçılardan, yaratıcı insanlardan, yaşam öykülerinden, hayallerinden ve arzularından ilham aldığını söylüyor.

Philipp’in menajeri Kiki Kim”Philipp, 3 yaşındayken annesine ve büyükannesine onları mutlu etmek ve gülümsetmek için resimler hediye ederek sanata başlamış. Hayatını resim yapmadan hayal edemez.” diyor. “Bir lise öğrencisiyken, insanlara portreler satarmış ve o zaman bile küçük bir araba almak için yeterli parayı kazanmış.”

Philipp her zaman hiper-realizmle ilgileniyormuş ve Berlin Sanat Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almış. Kiki’ye göre sanatçı, “Hiper realist çizimde en iyisi”.

Philipp Weber, ilk bakışta bir fotoğraf gibi görünen aşırı gerçekçi kadın portrelerinde uzmanlaşmış Almanyalı bir sanatçı.

Sanatçının çalışmaları bir moda dergisinden alınmış gibi görünse de, portreler aslında onları daha gerçekçi ve “insani” yapan küçük detaylara sahip yağlı boya tablolar.

Philipp, 3 yaşındayken annesine ve büyükannesine onları mutlu etmek ve gülümsetmek için resimler hediye ederek sanata başlamış.

Philipp her zaman hiper-realizmle ilgileniyormuş ve Berlin Sanat Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi almış.

Phillip Weber: philippweber.com – Instagram – Facebook

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evlerinden Çıkmadan Seyahat Etmenin Yolunu Bulan Yaratıcı Çift

Evlerini 8 Ayda Yenileyerek Muhteşem Bir Yer Haline Getiren Taylandlı Çift