in ,

Arabamızın Tavanında Uyuyabilmemizi Sağlayan Kullanışlı ve Pratik Çadır

Sebastian Maluska, herhangi bir arabanın çatısına monte edilebilen basit bir araba tavanı çadırı yarattı. İsviçre’nin Renens kentinde bulunan” Ecole cantonale d’art de Lausanne”de (ÉCAL) ürün tasarımı eğitimi alan Maluska, dar bir bütçeyle seyahat etmek isteyen ya da uzak bölgelere gitmek isteyen maceraperest gençleri düşünerek ürünü tasarlamış.

Maluska, “Kayak ve sörf gibi sporlar ile çok zaman geçiriyorum. Dağda ilk olan ya da sudaki ilk olmak her zaman güzeldir. Bu yüzden doğru yerde uyumak zorundayım.” diyor.

Çatı katındaki çadır tasarımı yelkenli teknelerde kullanılan malzemelerden ilham alınmış. Çadır, su geçirmez yelken kumaşla kaplı iki hafif alüminyum çerçeveden üretilmiş. Açık olduğunda bu kullanışlı çadır iki kişi için uyku alanı sağlamakta.

Bir merdiven, çadırın uyku yüzeyi altında bir kumaş cebinde saklı olarak monte edilmiş ve yapının her iki tarafına çekilebilmekte ve kancalanabilmekte. Kapalı olduğunda, çadır aerodinamik bir şekil oluşturur ve bir çatı depolama alanı olarak kullanılabilir.

Maluska, “Tabii ki arabalara koymak için zaten mevcut çadırlar var” diyor ancak kendi tasarımının pratik ve kullanışlı olmasını bir avantaj olarak görüyor.

Çadır kumaşının kendisi bir yapısal eleman olarak işlev görürken, ip ile birleşimi, rahat bir yüzey üzerinde uyunmasını sağlamakta.

Maluska, 1: 1 prototipini iki gece yolculuğunda dağlarda test etmiş. Onun gezisi, uyku yüzeyinin konforunu ve çatının üzerindeki çadırın aerodinamiğini, ayrıca açılış mekanizmasını ve o zamanki yapının oranlarını test etmiş. Böyleci her şeyin tatmin edici olduğunu doğrulamış olmuş.

Daha fazla bilgi için: web sitesi

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın En Küçük Elektrikli Arabası “Microlino” Sokaklara Çıkmaya Hazır

Kurabiye Sevenlere Hipnotize Edici Kurabiye Tasarımı Görüntüleri