in ,

Spotify’dan Kullanışlı Araba Müzik Sistemi “Car Thing”

Araba müzik sistemi dünyasına yenilik getiren Spotify’ın Car Thing ürünü ile artık en sevdiğiniz müzik listelerini ve podcastleri kolayca dinleyebileceksiniz.

Adı muhtemelen Spotify’da bir yöneticinin bir gecede düşündüğü bir şey gibi görünse de, Spotify “Car Thing” aslında yıllardır var olan bir araba müzik sistemi.

Spotify Donanım Sektörüne Giriyor

Spotify’ın rakiplerinden her birinin donanım alanında olduğunu düşününce bu aletin çıkması gerçekten mantıklı geliyor. Apple, HomePod Mini ve AirPod’ları Apple Music’i tamamlıyor. Amazon ise Prime Music ile bağlanan Echo serisi akıllı hoparlörlere sahip.

Car Thing araba müzik sistemi, Spotify’ın donanım alanına ilk adımı. Piyasalarda arabalar için müzik, podcast ve radyo dinleyebileceğiniz bir ürün bulunmuyor. Böyle bir boşluğu doldurmak isteyen yöneticeler de başarılı bir atmışa benziyorlar.

araba müzik sistemi

Telefon Kullanımını Azaltan Araba Müzik Sistemi

İşe gitmek için 30 dakika veya daha uzun bir yolunuz var diyelim. Normalde radyoyu açar ve haberleri veya biraz müzik dinlersiniz. Şimdi, büyük olasılıkla en sevdiğiniz podcast bölümünü açacak veya çalma listenizden istediğiniz müziği çalabileceksiniz.

Her arabada elbette akıllı bir gösterge paneli bulunmuyor. Bir şarkı veya bir podcast bölümü seçmek için telefonunuzu sürekli olarak kaldırmak ve kilidini açmak, özellikle de araba kullanırken rahatsızlık yaratabilir. Car Thing’in devreye girdiği yer de tam olarak burasıdır.

araba müzik sistemi

Hoparlör Sistemine Bağlanabilmekte

Spotify’ın Car Thing‘i, arabanızın hoparlör sistemi ile en sevdiğiniz müzikler arasında bir köprü sağlar. Aslında bu araba müzik sistemi otomobilinizde müziği hayata geçiren şık, küçük bir gösterge panosudur.

Sürüş sırasında kullanımı ve gezinmesi kolay bir arayüz olan Car View sürümü çalışır. Cihaz dokunmatik ekranlıdır. Ayrıca gözleriniz yoldayken tek elinizle sezgisel olarak kullanabileceğiniz fiziksel kadranlar ve düğmeleri bulunmaktadır.

Her Araçla Uyumlu

Spotify Car Thing, marka veya modelden bağımsız olarak her araçla uyumlu olacak şekilde üretilmekte. Cihazda ses kontrollü arama da bulunmaktadır.

“Hey Spotify” komutunu kullanarak şarkıları, sanatçıları ve çalma listelerini kolayca bulabilirsiniz. Alternatif olarak, kontrol panelinde gezinmek, sesi artırmak veya azaltmak için kadran döndürebilir. Şarkı seçmek veya müziği çalmak / duraklatmak için de bu düğmeye basabilirsiniz.

Ayarları Kolay Araba Müzik Sistemi

Kadranın hemen altındaki bir düğme, ana ekrana geri dönmenizi sağlar ve üstteki 4 ön ayar düğmesi, seçtiğiniz şarkıları, radyo istasyonlarını, podcast’leri veya çalma listelerini anında başlatmanızı sağlar.

Sonuç olarak Car Thing, telefonunuz ve arabanızın hoparlör sistemi arasında bir aracı olarak çalışır. Kendi başına bir hoparlör olarak çalışmaz, bunun yerine arabanızın yerleşik hoparlör sistemine Bluetooth veya bir aux kablosu ile bağlanabilmekte.

Spotify’ın en büyük tezi ise, en sevdiğiniz talk show’ları ve müzikleri araba kullanırken telefonunuzla uğraşmadan dinlemenizi sağlayan çok daha sezgisel ve kullanımı kolay bir arayüz.

Car Thing, bir havalandırma deliğine, kontrol paneline veya CD çalara bağlamak için üç montaj aksesuarına sahiptir. Arabanızdaki USB bağlantı noktasından veya çakmak soketine uyan bir USB adaptöründen çalıştırılabilmekte.

Car Thing: Web Sitesi


Ayrıca herkesin dakikalar içerisinde müzik yapabilmesini sağlayan klavyeyi de kesinlikle görmelisiniz.

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yatak başı lambası

Eşyalarınızı Düzenli Tutan Yatak Başı Lambası

motive edici egzersiz aleti

Motive Edici Egzersiz Aleti ile Dizi Keyfiniz Devam Etsin