in , , ,

Tasarım Harikası Araba Kadranı Şeklinde Saat

INFINITY II, araba kadranı şeklinde saat tasarımı ile hem araba tutkunlarını hem de saat meraklılarını mutlu etmeyi başarıyor.

Saatler ve Otomobillerin Benzerliği

Saatler ve otomobillerin iç içe geçmiş zengin bir geçmişi vardır. Hız ve tur süreleri gibi ölçümleri yapmak ve bir yarışı kimin kazanacağına karar vermek için elbette saatler kullanılmakta. Ancak otomobillerin yapısı gibi saatler de oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Çok sayıda parçanın bir araya gelmesi ile ortaya çıkan sanat eserleri olarak arabalar, tekneler, uçaklar ve saatleri sayabiliriz.

araba kadranı şeklinde saat

Araba Kadranı Şeklinde Saat Türünün Tek Örneği

“Alto 8” şirketinin tasarladığı “INFINITY II”, arabalardan esinlenerek yapılmış bir saattir. Tasarımın çekiciliği bir dizi ayrıntıda yatmakta. En dikkat çekici olanı ise otomobillerdeki hız göstergesinden esinlenmesi. Bu tasarım sayesinde türünün tek örneği yarım daire biçimli bir kadrana sahip.

Araba kadranı şeklinde saat içerisinde iki sıra sayı bulunmakta. Dış halka dakikaları gösterirken, içteki yarım daire şekli ise saati gösterir. Saatin alt kısmında ise saniyeler bulunmakta.

“Swiss Super Luminova” Sayesinde Mükemmel Görünüm

Kadranın hem ibreleri hem de parçaları Swiss Super Luminova ile kaplanmıştır. Bu sayede gece bile saati görmenizi sağlamakta. Dinamik çok katmanlı saat kadranına bakmak inanılmaz, ancak okuması son derece sezgiseldir. Hem geleneksel Arapçada hem de Roma rakamlarında bulunan büyük sayılar kullanılmış. Bu sayede INFINITY II‘yi bir bakışta okumak oldukça kolaylaşmakta.

araba kadranı şeklinde saat

Mükemmel Sekizgen Kasaya Sahip Araba Kadranı Şeklinde Saat

Alışılmadık yarım daire biçimli zaman gösterme formatı, 44 mm sekizgen kasanın içine oturmakta. Ayrıca bu bölüm, iskelet kadranından görülebilen yeniden tasarlanmış bir MIYOTO 82S5 otomatik mekanizma tarafından desteklenmektedir. Bu özellik bile başlı başına bir araba tasarımına övgü niteliğindedir.

Araba kadranı şeklinde saat sekizgen kasası, kıvrımları, çizgileri ve yüzeyleri doğru açıları göstererek ışığı yansıtır ve tıpkı bir otomobilin gövdesi gibi vurgular oluşturur. Bir tür kaslı araba gibi sağlamlık hissine verir. İçeride görünen mekanik hareketler spor arabaların kaputunda olan motor izlenimini vermekte.

Safir Kristal Cam ile Kaplı Gövde Araba Kadranı Şeklinde Saat

Saatin kasası, çizilmelere, korozyona, genel aşınma ve yıpranmaya karşı dirençlidir. Metalik boya etkisini veren “Cerakote” kaplamasıyla 316L paslanmaz çelikten üretilmiştir. Safir kristal cam, saatin gövdesinin üstünü ve altını kaplamaktadır. Bu sadece çizilmeye karşı dayanıklı kusursuz bir görüş sağlamakla kalmaz, aynı zamanda saati sızdırmaz hale getirir ve 5 ATM’ye kadar suya dayanıklı yapar.

Kayış için Çeşitli Renk Seçenekleri Mevcut

Tıpkı bir arabanın renginin karakterinin önemli bir parçasını oluşturması gibi, araba kadranı şeklinde saat de, birbiriyle uyumlu kauçuk kayışlarla çok çeşitli renk seçeneklerine sahiptir.

Sınırlı Sayıda Üretim

Tıpkı herhangi bir yüksek kaliteli otomobil gibi, INFINITY II, her renk varyantında yalnızca 500 parça ile sınırlı sayıda üretilmiştir.

araba kadranı şeklinde saat

Ayrıca, insanlar ve uzaylıların yaptığı saati de mutlaka görmelisiniz.

INFINITY II: Web SitesiProje Sayfası

Yazar FarklıFarklı Tasarım

Tasarım konusu ucu bucağı olmayan bir okyanus ve bu okyanusta yüzen milyonlarca balık bulunuyor...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

akıllı satranç tahtası

Milyonlarca Taktik Öğreten Akıllı Satranç Tahtası

dünyanın en küçük espresso makinesi

Cebinize Sığabilen Dünyanın En Küçük Espresso Makinesi