in

Antarktika’nın Buz Mavisi Yüzeyine Işık Tutan Etkileyici Fotoğraflar

Avustralyalı fotoğrafçı Leah Kennedy, Antarktika’ya seyahat ederken çok soğuk bir iklimde çekimler yapacağını biliyordu. Bu ıssız yerin güzelliğinden etkilenen Kennedy, yaratıcı enerjisini Antarktika’nın eşsiz ışığını ve çevrenin buzlu yüzeyindeki yansımaları yakalamaya odakladı. Ortaya çıkan portföy, bu görkemli manzaraya nefes kesen bir bakış…

Kennedy, “Modern Antarktika’daki ışık hakkındaki ilgi çekici şey güneş ışığının yokluğundadır” diyor. “Buz ve kar ışık kaynağı gibi görünüyordu. Güneş parlamasa bile ışık saçan bir kitle vardı. Dramatik ve görkemli bu manzaranın kalitesi onu daha da ilgi çekici yapmakta. ”

Oldukça detaylı çekimler yapan sanatçı fotoğraflarında, sahnelere neredeyse heykelsi bir görünüm kazandırıyor. Kennedy, ışığı ve gölgeye göre bu buzlu yüzeyleri belirginleştiriyor ve izleyiciyi her ayrıntıyı görmeye davet ediyor.

Fotoğraflar, yavaş yavaş kaybolan bir ortama saygı duymanın yanı sıra Antarktika’nın kırılganlığını da gösteren bir çalışma olarak ortaya çıkıyor. Kennedy, bu eşsiz ortamı korumak için yapabileceğimiz herhangi bir küçük değişikliğin bile önemli olduğunu vurguluyor.

Avustralyalı fotoğrafçı Leah Kennedy, Antarktika’ya seyahat ederken çok soğuk bir iklimde çekimler yapacağını biliyordu.

Bu ıssız yerin güzelliğinden etkilenen Kennedy, yaratıcı enerjisini Antarktika’nın eşsiz ışığını ve çevrenin buzlu yüzeyindeki yansımaları yakalamaya odakladı.

Kennedy, “Modern Antarktika’daki ışık hakkındaki ilgi çekici şey güneş ışığının yokluğundadır” diyor.

Kennedy, bu eşsiz ortamı korumak için yapabileceğimiz herhangi bir küçük değişikliğin bile önemli olduğunu vurguluyor.

Leah Kennedy: Web Sitesi – Facebook – Instagram – Behance

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her Seviyedeki Sörfçüler için Farklı Dalgalar Yapan Sörf Gölü

En Yeni Arka Bahçe Trendi “Kum Havuzları”