in

Anne Balina ve Çocuğunun İnanılmaz Sualtı Fotoğrafı $120.000 Kazandı

Avustralyalı fotoğrafçı Jasmine Carey, inanılmaz su altı fotoğrafı ile prestijli bir etkinlik olan HIPA uluslararası fotoğraf yarışmasında birincilik ödülünü aldı. Tonga’da çekilen Carey’nin çarpıcı fotoğrafı, yeni yavrularıyla birlikte duran bir  balinayı gösteriyor. Fotoğrafçının ödülü ise tam 120.000 dolar.

Dubai’nin veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid El Maktum tarafından 2011 yılında başlatılan HIPA, dünyanın dört bir yanından fotoğrafçıları cezbeden rekabetçi bir yarışmaya dönüştü. Organizasyon, toplam 450.000 dolarlık nakit ödüllerle, aynı zamanda dünyanın en kazançlı fotoğraf yarışmalarından biridir. Bu dokuzuncu sene için yarışmanın teması su olarak belirlenmiş ve fotoğrafçılar en iyi çalışmalarını birkaç kategoride jüriye sundular. Körfez bölgesinden ve Asya’dan katılan fotoğrafçıların üstünlüğü olan yarışmada, bu bölgelerdeki fotoğrafçılar kategorilerin çoğunda birinciliği aldı.

Genel Sekreter Ali bin Thalith, “Bugün HIPA’nın dokuzuncu senesi, insanın gezegendeki en eski arkadaşı olan “Su” ile yarışmayı sonuçlandırıyoruz. Dünyanın tüm sakinleri suyu biliyor, ama bazıları bundan korkuyor. Bir balıkçı ile su arasındaki ilişki, nasıl yüzüleceğini bilmeyen biriyle aynı değildir. Eriyen buzdağlarının sualtındaki korkutucu ivmelenmesinden endişe duyan bilimsel araştırmacının ilişkisinden ise tamamen farklıdır. Bugün dünyanın yaratıcılarının suyu merceklerinden nasıl gördüklerini izliyoruz; Hepimizi ilgilendiren, hayatımıza ve gezegenimizin hayatta kalmasına dokunan en önemli sorun olan su. ”

HIPA: Web SitesiFacebookInstagram

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geçmişin Tasarımını Geleceğin Teknolojisiyle Birleştiren Elektrikli Vespa

Meyve ve Sebzeler Üzerine İnanılmaz Desenler Yapan Yiyecek Sanatçısı