in

Android asistanınızı yönetin: Google Asistan ipuçları ve püf noktaları

Google Assistan, Apple’ın Siri, Microsoft’un Cortana’sını ve Amazon’un Alexa’sını zorluyor. Asistan’a neredeyse herşeyi sorabilirsiniz, ve sözlerinizi bağlam içinde anlayacak, konuşma biçiminize göre size yardımcı olacaktır.

Espri anlayışına sahip bu Asistan’ın telefonda yaptığı her şeyi anlamanıza yardımcı olmak için bazı uzman ipuçlarını topladık.

 

Google Asistan ipuçları ve püf noktaları

Aşağıdaki ipuçlarının birçoğu orijinal Pixel telefonlarıyla birlikte yazılmış olsa da, diğer Google-Assistant uyumlu telefonlarda da çalışacak, ancak ilgili ipucuna erişmenin farklı bir yolu var.

Telefonun herhangi bir zamanda sesinizi tanıması ve ihtiyaçlarınıza cevap vermesi için Google Asistan’a “OK Google” ses modeli oluşturmanız gerekir. Sonrasında “Ok Google” diyerek asistani aktif hale getirebilirsiniz.

Asistan için doğru Google hesabını seçin

Asistan kurduğunuzdan, özellikle de fotoğrafların bulunduğu hesabın olduğundan emin olunması önemlidir. Asistan için bir hesap ve Google Fotoğraflar için farklı bir hesap kullanırsanız, doğru cevapları alamayabilirsiniz.

Ayarları Değiştir

Google Assistant’ın bir Ayarlar menüsü var. Bu menüde, Yardımcı tarafından oluşturulan etkinliğinizin bir özetini görmek için “OK Google” ses modelinizi kullanabilirsiniz.Asistan’ın Ayarlar menüsüne erişmek için Ayarlar uygulamasını açın ve Google> Arama ve Güncelleme> ve Ayarlar’a gidin.Burada, ayar seçenekleri olan birkaç alt menü görebilirsiniz.

Alışveriş Listesine Ulaşma

Yardımcının ayarları altında, Pixel bölümünde bulunan “Alışveriş Listesi” ni kaydırın. Google Keep uygulaması aracılığıyla Alışveriş Listenize erişebilirsiniz.

Cihazın kilidini açmak için ‘OK Google’ kullanın

Yardımcının ayarları altında, “Bu aygıt için ayarları yap” seçeneğinde, güvenilir ses tanımı yapabilirsiniz. Bununla birlikte, “OK Google” dediğinizi duyduğunda, cihazınızın kilidini açmak için Yardımcıya önceden tanımladığınız “Güvenilir Ses” seçeneği’ni kullanabilirsiniz.

Google Asistan’ı kullanarak söyleyebileceğiniz ve yapabileceğiniz şeyler

Asistan’dan herhangi bir müzik çalmasını istemek için “OK Google” ve ardından “müzik çal”, ” caz “, “biraz egzersiz müziği çal”, “Daft Punk” veya “Spotify’da hayal etmeyi dinle” demeniz yeterli.

Haber dinle

Günün hakkında sor

Hatırlatıcılar

Alarmları ayarla

Hava hakkında sor

Spor haberleri getir

Yakındaki restronatları bulun

Bir sonraki uçuş ya da rezervasyonunuzu kontrol edin

Gerçek zamanlı çeviriler 

Telefon Görüşmesi yapma

Bir mesaj göndermek

Zamanlayıcıları ayarlama

Herhangi bir uygulamayı açmak

Play Store’da arama

Google’da ara

E-postalarınızı görün

Yol tarifi almak

Ne Düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0
yehuda-kadinlar-ayaklari-usudugunde

Evlilikten İlham alan Karikatürist, Gündelik Hayatını Canlandırıyor

Tilki Hayvan Fotoğrafları

Ormanda Yaşayan Hayvanların Büyülü Halleri