in , ,

Sınırların Bizi Kısıtlayamadığı ve Muhteşem Fotoğraflardan Oluşan Bir Sanal Dünya Turu

Dünya turu yapmayı ve dünyanın bize sunduğu muhteşem güzellikleri bir gün mutlaka görmeyi isteyenlerdenseniz, bu yazımızda sizlere pek yardımcı olamayacağız ancak kendinizi biraz olsun kısa bir dünya turunda hissetmenizi sağlamaya çalışacağız. Dünyanın bize göre en batı ucundan başlayıp en doğusuna kadar toplam 16 ülkeyi ziyarete gidiyoruz. Yanımızda ne çantamız var ne de pasaportumuz. Çünkü bu bir sanal yolculuk. Sınırların bizi kısıtlayamadığı ve muhteşem fotoğraflardan oluşan bir sanal yolculuk…

Alaska

Dünya turumuza Alaska’dan başlıyoruz. Aşağıdaki kare Chugach Ulusal Ormanı’nda çekilmiş mükemmel bir yol fotoğrafı. Tam karşıdaki dağların adı ise Benson Dağları. Bu harika yolda insanın sakin sakin, bir araba ile muhteşem manzaralar arasından geçesi geliyor. Doğanın güzellikleri arasından temiz havayı ciğerlerimize çekerek dolaşmak…

dunyaturu1
kaynak

Kanada

Alaska’dan Kanada’ya geçiyoruz. Bizi mükemmel bir şelale karşılıyor. Yoho Ulusal Park’ında bulunan Takakkaw şelalesi. Burada bir sürpriz de gökkuşağından geliyor. Şelalenin bittiği yerde bize selam veren gökkuşağı buradaki manzarayı saatlerce izlememize ve suyun sesini bıkmadan dinlememize yol açabilir.

dunyaturu2
kaynak

Arizona

Kuzeyde çok dolandık. Biraz aşağılara doğru inelim ve Büyük Kanyon’da güneşin batışını izleyelim. Birleşik Devletlerin Arizona eyaletinde bulunan bu bölge dünyanın mutlaka görülmesi gereken yerleri listelerinde en başlarda yer alıyor. Bu büyülü ortam biraz korkutucu görünse de inanılmaz doğal güzelliklere sahip bir bölge olarak biliniyor.

dunyaturu3
kaynak

Meksika

Güneye doğru inmeye devam ediyoruz ve dolayısıyla hava sıcaklığı da artıyor. Meksika’nın Cancun bölgesinde mükemmel bir manzara ile karşılaşıyoruz. Bu muhteşem sahillerde bulunan otellerden birinde bir haftalık bir tatil inanılmaz olabilir. Çok da muhteşem bir otelde kalmaya da elbette gerek yok, önemli olan biraz olsun kendimizi dinlemek ve uzun saatler bir şezlongda uzanıp dinlenmek. Neyse, daha çok yolumuz var, bu güzel sahili bir kez daha bakıp dünya turumuza devam ediyoruz.

dunyaturu4
kaynak

Brezilya

Plajlardan devam edelim. Copacabana ismini duymuşsunuzdur ya da bir kulak dolgunluğu olabilir. Brezilya’nın en ünlü plajlarından bir tanesi Copacabana. Geniş ve uzun sahili ile muhteşem bir manzaraya sahip. Rio şehrinin de sembollerinden bir tanesi haline gelen plajın başından sonuna kadar bir yürüyüş yapalım dersek, 4 kilometre kumda yürümeyi göze almamız gerekiyor.

dunyaturu5
kaynak

Güney Afrika

Güney Amerika kıtasının en ucundan Afrika kıtasının en ucuna geçiyoruz ve Güney Afrika’da Cape Town’a doğru yola çıkıyoruz. İlk görülmesi gereken yer ise penguenlerle beraber yüzebileceğimiz Boulders plajı. Küçük ve sevimli dostlarımız ile beraber yüzemesek bile onları uzaktan izlemek bile mükemmel bir duygu olsa gerek.

dunyaturu6
kaynak

Mısır

Afrika gerçekten ilginç bir kıta. Bu inanılmaz doğa güzelliklerine sahip kara parçasının en uç noktasında penguenler sahillerde yaşarken, en kuzey noktasında ise develer çöllerde yaşıyor. Bu kıtayı gezerken dünya harikası piramitlere uğramadan da elbette geçmemek gerek. Bu muhteşem yapıtların da güzel bir görüntüsü ile yolumuza devam ediyoruz.
dunyaturu7
kaynak

İtalya

Sırada Avrupa var. Piramitlerden doğru Akdeniz’i aşıyoruz ve kendimizi İtalya’nın sularla kaplı ünlü kenti Venedik’de buluyoruz. Bu ilginç şehrin bir gün tamamen sular altında kalacağı her zaman söyleniyor. Bu söylenti turizmi ayakta tutmak için mi yoksa çıkarılmış bilinmese de bu şehir her zaman mükemmel görüntülerin Avrupa’da ki ilk durağı oluyor.
dunyaturu8
kaynak

Norveç

Avrupa’nın güneyinde biraz gezindikten sonra kuzeye doğru yol alıyoruz ve kendimizi Norveç’in akıl almaz dağları arasında buluyoruz. Vikinglerin memleketi bizleri yeşil ve mavinin karışımı ile selamlıyor. Ülkenin dillere destan uçurumlarını ise görmeden burayı terk etmiyoruz.
dunyaturu9
kaynak

Rusya

Kuzeylerde gezmeye devam ediyoruz ve bu seferki durağımız St.Petersburg. Rusya’nın bu güzel şehri inanılmaz mimari eserleri ve bir de muhteşem nehri barındırıyor. Bu nehir üzerinde yapılan gezilerde de ortaya muhteşem görüntüler çıkıyor.
dunyaturu11
kaynak

Kapadokya

Çok fazla kuzeyde dolaştık, biraz sıcaklara doğru gidelim ve ülkemizden Kapadokya’ya doğru gidelim. Dünyaca ünlü bölgemizde yapılan balon turlarına bir gün mutlaka katılmalısınız. Bölgenin tüm coğrafi özelliklerini tüm güzellikleriyle görebileceğimiz mükemmel bir görsel şölen bu balonlarda yaşanmakta.
dunyaturu10
kaynak

Dubai

Güneye inmeye devam ediyoruz ve şimdiki durağımız Dubai. Teknolojinin nimetlerinden son damlasına kadar faydalanan bu şehir son yirmi yıl içerisinde inanılmaz bir gelişim göstermiş durumda. Kentin yüksek binaları artık normal bir görünüm haline gelmeye başladı. Dünyaca ünlü sahilleri ise elbette görülmeye değer.
dunyaturu12
kaynak

Hindistan

Dünyanın en renkli ülkesini gezmeden bir dünya turuna gittiğimizi söyleyemeyiz sanırım. Hindistan fotoğrafa gönül verenlerin en sevdiği ülkelerin başında geliyor. Her sokağı ayrı bir fotoğraf karesi olan dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan bu muhteşem ülkede gezilecek ve görülecek oldukça fazla yer bulunuyor. Biz ise kendimizi bir pazara atıyoruz ve her şeyi akışına bırakıyoruz…
dunyaturu13
kaynak

Çin

Sıra geldi Çin Seddi’ne… Uzaydan bile görünebilen bu inanılmaz yapıyı görmeden elbette geçmiyoruz. Çinlilerin vakti zamanında kendilerini korumak için yaptıkları bu eseri bir dolaştıktan sonra kendimizi Pekin sokaklarına atabiliriz.
dunyaturu14
kaynak

Japonya

Şimdi de dünyanın en teknolojik ülkesine gidiyoruz. Japonya’nın başkenti Tokya’dayız. Göz alabildiğine binalardan oluşan bu şehir, hatta bu ülke de diyebiliriz, muhteşem fotoğraf karelerinin de ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. İnanılmaz bir sanayi gelişimi gösteren ülke bunu elbette çok çalışmaya ve düzgün işler yapmaya borçlu.
dunyaturu15
kaynak

Avustralya

Dünya turumuzun son durağı ise Avustralya. Bu ülkenin Sydney kentinin simgesi olan Opera House’u gezerken buluyoruz kendimizi. Ülkenin başkenti ise çoğu kimsenin ilk öğrendiğinde şaşırdığı bir bilgi. Sydney veya Melbourne ilk olarak akıllara gelse de Avustralya’nın başkenti Canberra’dır.
dunyaturu16
kaynak

Dünya üzerinde elbette bu durakların haricinde pek çok muhteşem şehir mevcut. Onları da artık bir sonraki dünya turumuzda hep beraber gezer ve yine muhteşem görüntülere dalar gideriz. Herkese mutlu günler, bol gezmeler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mısır Soymak Artık Çok Hızlı ve Zahmetsiz Bir İş

Miami Sahilindeki 50 Milyon Dolarlık Muhteşem Çatı Katı