in , ,

12 Yaşındaki Çocuk, Engelli Köpek Yavrusu İçin Legolar ile Tekerlekli Sandalye Yaptı

Gracie, doğumundan itibaren ön bacakları olmayan bir köpek yavrusu. Sahipleri tarafından terk edilmiş ve sonrasında bir veterinere götürülmüştü. Küçük köpek yavrusu kötü durumda olmasına rağmen yaşama isteğini kaybetmemiş. Gracie yavaş yavaş sağlığına kavuşturulmuş ve ona anında aşık olan sevgi dolu bir aile tarafından evlat edinildiğinde hayatı tamamen değişmiş.

Köpek yavrusu, bir hayvan barınağı işleten Turney ailesi tarafından evlat edinilmiş. Daha önce felç olmuş bir köpeği evlat edinmiş aile engelli bir evcil hayvana bakma konusunda deneyim sahibiydi.

Doğal olarak, Gracie yürümekte zorluk çekiyordu, ancak bir tekerlekli sandalye için çok küçüktü, bu yüzden aile bir çeşit çözüm bulmalıydı.

İşte 12 yaşındaki Dylan tam bu noktada yardıma yetişti. Dylan, Gracie için legoları kullanarak bir tekerlekli sandalye yaptı.

Legodan yapılmış tekerlekli sandalye hızla büyüyen köpek yavrusu için mükemmeldi, ucuz ve ayarlanması kolaydı.

Biraz deneme yanılma ile Gracie tekerlekli sandalyeye alışmaya başladı ve kendi yaşıtlarındaki diğer küçük bir köpek yavruları gibi koşabiliyordu.

Gracie büyüdükçe Dylan tekerlekli sandalyeye daha büyük tekerlekler ekledi. Köpek yavrusu yaşlandıkça daha büyük bir tekerlekli sandalyeye sahip oldu.

Gracie’nin hikayesi, herhangi bir köpek yavrusunun şefkatli ve sevgi dolu sahiplerin yardımıyla mutlu ve doyurucu bir hayat yaşayabileceğinin kanıtı.

Gracie’nin hikayesini bu videodan da izleyebilirsiniz.

Daha fazlası için: Facebook

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aile ve Arkadaşlar İçin Buluşma Yeri: “The Fieldhouse”

Tarihi Kişiler Günümüz İnsanları Olarak Yeniden Tasarlandı