in ,

11 Yaşındaki Nijeryalı Baletin Videosu Viral Oldu, New York’ta Bulunan Bale Okulundan Burs Aldı

İnternet oldukça şaşırtıcı bir dünya, çünkü bir insanın hayatını iyi ya da kötü yönde bir gecede tamamen değiştirebiliyor. Bugünkü hikaye ise tamamen pozitif yönde olan bir değişim.

Son birkaç gündür sosyal medyaya göz atıyorsanız, muhtemelen yağmurda bale hareketleri yapan 11 yaşındaki Nijeryalı bir çocuğun görkemli videosunu görmüşsünüzdür. İster inanın ister inanmayın, genç dansçı New York’ta prestijli bir dans okulunun dikkatini çekti ve hatta ona bir yaz atölyesine burs bile verdi!

Yağmurda bale hareketleri yapan Nijeryalı bir çocuğun videosu kısa süre önce viral oldu

Video, Nijerya Lagos’ta bulunan “Leap of Dance Academy” tarafından paylaşıldı ve Haziran ayında yüklendiğinden bu yana 330 bin kez görüntülendi. Yorumlarda, birçok kişi çocuğa zarafeti ve yeteneği için iltifat etti ve ona en iyi dileklerini iletti.

New York’taki “ABT Jacqueline Kennedy Onassis” Dans Okulu’nun sanat yönetmeni Cynthia Harvey videoyu fark etti ve çocuğa burs vermeye karar verdi.

Cynthia, İngiltere’de yaşayan bir arkadaşının videoyu kendisine gönderdiğini ve hemen bu gizemli çocuğu bulmaya çalıştığını söylüyor. Sonunda başarılı oldu ve adı Anthony olan çocuğa ABD’de üç haftalık sanal bir yaz atölyesi burs teklif etti.

“Leap of Dance Academy”, Daniel Ajala Owoseni tarafından 2017 yılında kuruldu, ancak 3 yıllık operasyon boyunca tüm öğrenciler için özel bir alan bulma konusunda sıkıntılar yaşandı. Dansçılar çoğunlukla kamusal alanlarda veya öğretmenin bodrum katında çalışmalar yaptılar.

BBC’ye verdiği röportajda Daniel, akademinin baleyi çevreleyen klişeleri değiştirmeye çalıştığını, özellikle de bu dansın sadece kadınlar için olmadığını söyledi.

Leap of Dance Academy’nin Halkla İlişkiler temsilcisi, Anthony’nin yeni keşfedilen şöhretinin onlara şaşkın ve minnettar hissettirdiğini söyledi. “Desteğin büyüklüğüne inanamıyoruz, bazen rüya gördüğümüzü düşünüyoruz. Tanrı tüm bunları sağlayarak bize çok lütufkar oldu” diyor. “Anthony çok heyecanlı ve her zaman çalışkan, bu yüzden hayalleri için çalışmaya devam etmekten ve bu fırsata sahip olmaktan mutlu. Anthony şu anda ABT’nin sanal yaz atölyesine gidiyor. “

Akademi, ana hedeflerinin öğrencilerin Nijerya’da baleyi temsil etmesini sağlamak ve dansın zarafetini gösterirken bunu ön plana çıkarmak, aynı zamanda kültürlerinin parlamasına izin vermek olduğunu da ekliyor.

Akademinin ana hedefi, öğrencilerin Nijerya’da baleyi temsil etmesini sağlamak ve Anthony gibi öğrencilerle harika işler yapıyorlar

Anthony’nin viral olan videosu:

Yazar FarklıFarklı Sanat

Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş demektir. Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Portre ile Yapılan Etkileyici Eserler

Karantina Sırasında Evindeki Bir Duvarı 113 Günde Karalamalarla Kaplayan Sanatçı