in

11 Gemi Konteyneri ile Yapılmış 230 m2’lik Rüya Gibi Bir Ev

Gemi konteynerleri günümüzde bir çok evin yapımında aktif olarak kullanılmaya başlandı. Yapım kolaylığı ve sağlam olması sayesinde tercih edilen bu yapılardan bir kaç tanesi birleştirildiğinde ortaya çok güzel sonuçlar çıkabilmekte.

Gemi konteyneri ile yapılmış evlere 19 başarılı örnek ile bu evlere çok yakından bakmıştık. Konteynerler illa birleşik olmak zorunda değil elbette, tek bir konteyner ile yapılan muhteşem stüdyo daireler de mevcut.

Sizin Rüya Eviniz Nasıl?

Herkesin rüya evi için farklı düşünceleri ve kendi fikirleri vardır. Bir kişi için sahil kenarında küçük, şirin bir bungalov olabilir, bir diğeri için ise kırsalda üç katlı bir konak olabilir.

Yaratıcı ve Başarılı Tasarım

Hayalinizdeki evin birbiri üzerine yığılmış bir sürü gemi nakliye konteynerinden oluşabileceğini hiç düşündünüz mü? Tasarımcı Will Breaux de muhtemelen bu şekilde düşünmüyordu ama sonuç olarak hayalindeki evi tam olarak 11 adet konteynerin birleştirilmesi ile tasarlamış. Gerçekten yaratıcı ve başarılı bir proje ortaya çıkmış.

Yapım kolaylığı ve sağlam olması sayesinde tercih edilen konteynerlerden bir kaç tanesi birleştirildiğinde ortaya çok güzel sonuçlar çıkabilmekte.

Rüya evi bir kişi için sahil kenarında küçük, şirin bir bungalov olabilir, bir diğeri için ise kırsalda üç katlı bir konak olabilir.

Will Breaux de muhtemelen bu şekilde düşünmüyordu ama sonuç olarak hayalindeki evi tam olarak 11 adet konteynerin birleştirilmesi ile tasarlamış.

Tasarım: Will Breaux

Yazar FarklıFarklı Mimari

“Mimarlık, mühendisliğin bittiği yerde başlar.” (Walter Gropius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Salonunuzun Duvarında Mutlaka Görmek İsteyeceğiniz 15 Muhteşem Duvar Kağıdı

Bale Sanatçıları ve Köpekler ile Yapılan Muhteşem Fotoğraf Çekimleri