Yüzlerce Şemsiyenin Rengarenk Buluşmasından Oluşan Muhteşem Sokak

semsiyesokak1

Güneşten korunmak için şemsiye kullanımı genellikle doğu ülkelerinde yaygın bir gelenek. Ancak bu gelenek biraz farklı bir şekilde de olsa batılı bir ülkede de kullanılıyor.

Portekiz’de her sene Temmuz ayında yapılan Ágitagueda sanat festivali kapsamında Águeda sokakları yüzlerce şemsiye ile kaplanıyor. Ortaya da gerçekten muteşem görüntüler çıkıyor. Sokakların arasında dolaşırken kendimizi bir anda rengarenk şemsiyelerin gölgeleri altında bulabiliyoruz.

Bu güzel gelenek sadece dört yıldır uygulanmasına rağmen şimdiden dünya çapında ilgi çekmeyi başarmış durumda. Hem ziyaretçiler hem de dükkan sahiplerinin bu görüntülerden oldukça memnun oldukları da kesin.

semsiyesokak2

semsiyesokak3

semsiyesokak4

semsiyesokak5

semsiyesokak6

semsiyesokak7

semsiyesokak8

semsiyesokak9
Fotoğraflar: Fanfare CiocarliaMarilyn MarquesAntonio SardinhaPatricia AlmeidaCristina FerreiraPatricia AlmeidaSextafeira ProducoesMarilyn MarquesCristina Ferreira

Yazar: Deniz Akgül

“Bütün gün çalışıyoruz, yoruluyoruz… Biraz da dinlenelim ve eğlenelim” temalı yazılar oluşturma gibi bir hobisi olan, yazıları yazarken keyif alan, farklifarkli.com sitesini online bir dergi olarak herkese sunmak isteyen bir vatandaş olarak biliniyorum… Herkesin bir hobisi var, benimki de blog yazmak da diyebiliriz…

Bu Yazıyı Paylaş

Bir Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir