Yaz & Kazan

20 TL Kazanın

İnternetten para kazanmak istermisiniz? FarklıFarklı, sizin gibi okuyucuların yazıları üzerine kurulmuş bir sistem ile çalışmaktadır. Yazarlık konusunda tecrübesi olmayan fakat bir liste hazırlayıp göndermek isteyen tüm okuyucularımız bu sisteme dahildir.

Listeniz için size 20 tl ödüyoruz. Bir konuda uzman olmanıza gerek yok, biraz espiri anlayışı ve ilginç konuları sevmeniz yeterli.

Nasıl Çalışır

Listenizi bize liste gönder sayfamızdan yolluyorsunuz ve biz de size “Muhteşem, yazınızı yayınlayacağız” diyoruz ve PaPara (bir hesabınız yoksa hemen açın, bu işlem çok kolay ve hızlı oluyor) üzerinden size 20 tl gönderiyoruz; veya “Üzgünüz, bu bizim okuyucularımızın ilgisini çekecek türden bir yazı değil” diyoruz.

Her iki şekilde de siz kazanıyorsunuz. Eğer listeniz etkileyici ise FarklıFarklı ana sayfada yayınlanır ve binlerce kişi tarafından okunur. Yazınız yayınlanmadığı takdirde kesinlikle ileride değerlendirilme veya esinlenerek başka bir yerde kullanılma durumu olmayacaktır. Yazıların içeriğinin tüm sahibi sizlersiniz ve emeğinize sonuna kadar saygılıyız.

PaPara hesabı olmayan yazarlarımızdan yazı maalesef kabul etmiyoruz. Bu yüzden yazılarınızın sonunda lütfen PaPara hesap numaranızı belirtmeyi unutmayınız.

Liste Nasıl Olmalı?

İstediğiniz ilgi çekici bir konuda (politika ve cinsellik hariç) en az 10 maddeden oluşan tamamen orijinal ve tabiki kendi kelimelerinizle yazılmış bir listeyi bizlere gönderebilirsiniz.

Yazı üç bölümden oluşmalıdır, bunlar: başlık, giriş yazısı ve maddeler,
– başlık en fazla 10 kelime
– giriş yazısı 150-200 kelime
– her bir madde en az 120 kelime
– toplam en az 1400 kelime
içermelidir.

Her madde için resim veya video url linki belirtmek isteğe bağlıdır.

Eğer bir blog, twitter, instagram, kitap veya site sahibiyseniz yazı gönderme formunda belirtmeniz halinde yayınlanacak yazınızın en altına linkiniz eklenecektir.

Ayrıca kendinizi anlatan kısa bir yazıyı da en alta eklemeyi unutmayın. Eğer daha önce yazdıysanız buna gerek olmayacaktır.