Paris’te Sadece Sekiz Metrekarelik Apartman Dairesi

parisminiev1

Eski Fransız gelenekleri arasında evde çalışan yardımcıların evin en üst katında minicik odaları olurmuş. Bu odalarda kalan yardımcıların en büyük sorunu ise odalarının çok küçük olması olarak biliniyor.

parisminiev2

Zamanla bu odaların çoğunun kaybolması gayet normal olsa da günümüze kalanlar ise hala mevcut. Sadece sekiz metrekare olan bir odada fiilen yaşamanın çok zor olduğunu düşünüyorsanız gelin bir de bu arkadaşımızın evine yakından bakalım.

parisminiev3

Kapı girişinin arkasında minik bir mutfak ve camı bulunan evin sadece iki tane lambası bulunuyor. Bunların biri salonu biri de elbette tuvaleti aydınlatıyor. Girişin karşısında bulunan dolapların evi küçülttüğü ilk bakışta düşünülebilir. Ancak bunların içerisinden çıkanlara şaşırabilirsiniz.

parisminiev4

İlk olarak bir masa görüyoruz bu dolaplardan çıkan. Hem yemek hem de eşyalarımızı koyabileceğimiz yararlı ve minik bir masa. Daha sonra da yatağımızı görüyoruz. En sonda ve en üst kısımda. Yatağa çıkan merdivenler de kitaplık olarak kullanılabiliyor.

parisminiev5

Yatağın yan tarafında dolaplar, onların yan tarafında da tuvalet bulunuyor.

parisminiev6 parisminiev7 parisminiev8

Yazar: Deniz Akgül

“Bütün gün çalışıyoruz, yoruluyoruz… Biraz da dinlenelim ve eğlenelim” temalı yazılar oluşturma gibi bir hobisi olan, yazıları yazarken keyif alan, farklifarkli.com sitesini online bir dergi olarak herkese sunmak isteyen bir vatandaş olarak biliniyorum… Herkesin bir hobisi var, benimki de blog yazmak da diyebiliriz…

Bu Yazıyı Paylaş

Bir Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir