Kediler İçin Müzik

kedimuzik1

Şimdiye kadar müzik her zaman insanlar tarafından insanlar için yapılmış bir sanat dalı olarak bilinmekteydi. Ancak David Teie isimli müzisyen kediler için de müzik yapılabileceğini keşfetmiş. Yaptığı müziğin kedisini rahatlattığını gören müzisyen tüm kediler için bir albüm hazırlamaya başlamış.

kedimuzik2

İnsan beyninin sadece yüzde 3’ü duymaya adanmışken, kedilerin beyninin ise yüzde 25’i duymaya adanmış olduğunu biliyor muydunuz? Yani duymak kediler için son derece önemli. Kedileri rahatlatan bir müzik yapmak da mükemmel bir fikir. Musicforcats sitesinden de yapılan müzikleri dinleyebiliriz.

kedimuzik3

Yalnız albümü çıkarmak için sanatçının desteğe ihtiyacı bulunuyordu. Kediler için bir cd yapma hedefi ile çıktığı bir albüm. Bu albüm için müziklerini dünyanın dört bir yanındaki ünlü kedi sahiplerine gönderen müzisyen büyük bir destek görmeye başladı ve çok yakında albümü piyasalarda olacak.

kedimuzik4

İşte müzisyenin hikayesi ve kediler için müzikler…

Yazar: Deniz Akgül

"Bütün gün çalışıyoruz, yoruluyoruz... Biraz da dinlenelim ve eğlenelim" temalı yazılar oluşturma gibi bir hobisi olan, yazıları yazarken keyif alan, farklifarkli.com sitesini online bir dergi olarak herkese sunmak isteyen bir vatandaş olarak biliniyorum... Herkesin bir hobisi var, benimki de blog yazmak da diyebiliriz...

Bu Yazıyı Paylaş

Bir Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir