Çamaşırlarınızı Yıkarken Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Hem spor yapmaya hem de ev işleri ile ilgilenmeye vaktiniz yok ise işte tam size göre bir alet. Bu fitness bisikleti sayesinde artık spor yaparken aynı zamanda da çamaşırlarımızı yıkayabiliyor olacağız. Bu ilginç icadın adına ise Bisiklet Çamaşır Makinesi anlamına gelen “Bike Washing Machine” denilmiş.

bisikletmakine1

Ön tekerlekte bulunan çamaşır bölümü sayesinde biz pedal çevirdikçe çamaşırlarımızda aynı anda temizlenmeye başlıyor. Hem bisikleti hem de çamaşır makinesini bir araya getiren alet geleceğin tasarımları arasında şimdiden yerini almış durumda.

bisikletmakine2

Amaca uygun olarak düşünüle bisiklet oldukça sade tasarımı ile de kullanım kolaylığı sağlıyor. Aynı zamanda evimizde çok da fazla bir yer kaplamıyor. Çamaşır makinesine artık ihtiyacımız olmadığına göre bisiklet çamaşır makinesini onun yerine koyabiliriz.

bisikletmakine3

Pedal çevrimi sayesinde çamaşırlarımız yıkanırken aynı zamanda da bir elektrik akımı oluşturuluyor ve bu sayede ekran görünümü için gerekli enerji de sağlanmış oluyor. Alet bir sonraki kullanımlar için bu enerjiyi de saklayabiliyor.

bisikletmakine4

kaynak

Yazar: Deniz Akgül

“Bütün gün çalışıyoruz, yoruluyoruz… Biraz da dinlenelim ve eğlenelim” temalı yazılar oluşturma gibi bir hobisi olan, yazıları yazarken keyif alan, farklifarkli.com sitesini online bir dergi olarak herkese sunmak isteyen bir vatandaş olarak biliniyorum… Herkesin bir hobisi var, benimki de blog yazmak da diyebiliriz…

Bu Yazıyı Paylaş

Bir Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir