Asırlık Ağacı Yıkmamak İçin Çevresinde Yapılmış Kaliteli Bir Ev

...

asirlikagacevi1

Bazı insanlar hala doğaya saygı duymaya devam ediyor. Hepimizin yapması gereken de elbette bu aslında. Asırlık bir ağacı kesip üzerine ev yapmak yerine bu ağacı korumayı tercih eden ev sahipleri de doğaya saygı duyan kişilerin başında geliyor.

Wallflower Architecture + Design” şirketine yaptırılan projede asırlık ağacın bulunduğu bölümün etrafı ise havuz olarak tasarlanmış. Fotoğraflar ise Albert Lim‘e ait. Bu ilginç ancak bir o kadar da kaliteli evin bulunduğu ülke ise Singapur.

Mimarlar, ev sahibinin dış duvarların bomboş olmasını istediğini belirtirken orta bölümün ise aydınlık ve havadar olması istenmiş. İki katlı evin en üst katının sadece kenarlarında yürümek için de bir bölüm yapılmış. Bu bölümden şehrin geniş bir manzarasını görmek mümkün.

asirlikagacevi2

asirlikagacevi3

asirlikagacevi4

asirlikagacevi5

asirlikagacevi6

...

asirlikagacevi7

asirlikagacevi8

asirlikagacevi9

asirlikagacevi10

asirlikagacevi11

asirlikagacevi12

asirlikagacevi13

asirlikagacevi14

asirlikagacevi15

...

Yazar: Deniz Akgül

"Bütün gün çalışıyoruz, yoruluyoruz... Biraz da dinlenelim ve eğlenelim" temalı yazılar oluşturma gibi bir hobisi olan, yazıları yazarken keyif alan, farklifarkli.com sitesini online bir dergi olarak herkese sunmak isteyen bir vatandaş olarak biliniyorum... Herkesin bir hobisi var, benimki de blog yazmak da diyebiliriz...

Bu Yazıyı Paylaş

Bir Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir